در باب مناظره میرحسین موسوی و احمدی نژاد

ژوئن 4, 2009 at 8:29 ق.ظ. 33 دیدگاه

در انتخابات جاری مناظره کاندیداه با یکدیگر یکی از پدیده های کمتر رایجی در کشور بود که در انتخابات فعلی بکار گرفته شده است تا هریک از طرفین با مطرح کردن مواضع خود دیگری را به چالش بکشد . طبیعی است هریک سعی در مغلوب کردن طرف دیگر باشد .

مناظره دیشب  از اهمیت بالایی برخورداربود آنهم  بواسطه دلایلی خاص . دو رقیب دیشب ( موسوی ، احمدی نژاد ) از جمله رقبای اصلی میدان انتخابات هستند . از طرفی در روزهای گذشته ستاد احمدی نژاد اعلام کرده بودکه موسوی خواهان حذف مناظره شده است که این شایعه خود ساخته را نشان از پیروزی خود و جشن بعد از مناظره می دانست ضمن اینکه این ستاد وعده افشای مفسدین اقتصادی را داده بود . هرکس بعد از مناظره به قطع یقین در ذهن و تحلیل های خود به واکاوی مناظره و اثرات آن پرداخته و از آنچه شنیده به یک تحلیلی رسیده است .

در این مناظره مسائلی از طرفین مطرح شدکه شرایط روحی و اهداف هریک رابرای رسیدن به صندلی ریاست جمهوری به خوبی مشخص می کرد .

1 – موسوی در اکثروقت خود آرام و بر خود مسلط بود و با خونسردی به صحبت های طرف مقابل گوش می کردو با خونسردی هم پاسخ می داد مگر در دوجاکه با شدت و حرارت بیشتری سخن گفت . برعکس موسوی احمدی نژاد کاملا عصبی بود این را می شد از گفته ها و رفتار اومشاهده کرد حتی لبخندهای وی در هنگام صحبت موسوی حاکی ازعصبانیت بود .

2 – احمدی نژاد سعی درایجاد شرایطی داشت که آقای هاشمی رفسنجانی و خاتمی را پشتیبان موسوی مطرح کند به خصوص روی هاشمی بیشتر مانور می داد تا بگونه ای مطرح کند که هاشمی در مقابل او هست نه موسوی . این همان سیاستی است که ستاد او هم در سطح کشور در پیش گرفته تا تقابل هاشمی و احمدی نژاد را ایجاد کند . البته ایشان و ستادش راه مناسبی را انتخاب نکرده اند و این تاکتیک در شرایط امروزی ایران پاسخ نمی دهد چرا که خیلی از کسانی که در دوره قبل به دلیل مخالفت با هاشمی به احمدی نژاد رای دادند امروز می گویند ای کاش به هاشمی رای داده بودیم . بر اساس همین تاکتیک بود که احمدی نژاد سعی در نقد دوران گذشته داشت بدون اینکه چندان به طور جدی بخواهد موسوی و خودش را به چالش بکشد . بر عکس موسوی تماما سیاست های دولت کنونی را به چالش کشید که به نظرم تا حدی موفق بود .

3 – احمدی نژاد با مطرح کردن اسامی خاصی سعی داشت به وعده افشاء گری خود عمل کند اما این آن چیزی نبود که مردم از وی انتظار داشتند چراکه این اسامی قبلا هم توسط پالیزدار و دیگران وحتی قبل از این دوره  در سطح جامعه به عنوان مفسد اقتصادی مطرح شده بود ندکه راه به جایی نبرده است .اگر این شایعات و حرفها صحت داشته است این قوه قضائیه است که باید به خاطر اهمال کاری اش مواخذه شود نه مهندس موسوی .بنابراین چیز جدیدی وجود نداشت . این روش بیانگر این است که احمدی نژاد برای رسیدن به اهداف خود از هر ترفندی استفاده می کند آنهم تهمت به یک فرد مسلمان . گیریم این حرفها صحت داشته باشد تا زمانی که قوه قضائیه پرونده ای تشکیل نداده که نمی توان برای خود دادگاه تشکیل داد وآنها را مجرم وحکم صادرکنیم .

در کل به نظر می رسد تاکتیک و استراتژی آقای احمدی نژاد و ستادش برای رسیدن به هدف بازی با حیثیت و آبروی افراد است که حداقل دراین دوره پاسخگو نیست .

موسوی اما به پرونده اردبیل اشاره کرد که در دادگاه مطرح شده است یا به آنچه که در دیوان محاسبات مطرح شده ویکی از مشکلات آقای احمدی نژا داست که اتفاقا این زمانی مطرح شده که رحیمی از حامیان احمدی نژاد رئیس این دیوان بوده است . نه احمدی نژاد و نه هیچ کس دیگری از هیات دولت نتوانسته پاسخ قانع کننده ای به تخلفات اعلام شده از طرف این دیوان نداده است .

4 – مدارک دانشگاهی یکی از بحث های طرفین بود . موسوی مسئله کردان را مطرح کردند . احمدی نژاد اما سعی در مخدوش نمودن مدرک خانم رهنورد داشتند . بین این دو تفاوت از زمین تا آسمان است . اولی جرمش مدرک جعلی است دومی اما مدرک معتبر از دانشگاه ههای ایران دارد . اگر گرفتن مدرک در دانشگاه آزاد جرم محسوب می شود بسیاری از جوانان و کارمندان مجرمند  . ایشان در وقت آزاد خود به دانشگاه آزاد رفته و تحصیل کرده آنهم با هزینه خود کاری که خیل زیادی از جوانان می کنند . کجای این جرم است .؟ بر فرض که گفته ایشان را بپذیریم که در وقت کارمندی خود به تحصیل مشغول بودند . این ممکن است کار غیر قانونی باشد جعل مدرک نیست . در ثانی احمدی نژاد نگفتند خودشان چگونه مدرک دکترا گرفتند در حالی که در مدیریت های اجرایی کشور حضور داشتند . احمدی نژاد به لفظ دکترای خاتمی که توسط موسوی بکار رفت ایراد گرفتند . این چه ربطی به خاتمی داشت که ایشون را لیسانس فلسفه بدانند و نوک حمله خود را به طرف خاتمی نشانه برود . کی خاتمی ازاین عنوان استفاده کردند .؟ 

5 – ستاره دار کردن دانشجویان بحثی بود که در بین طرفین مطرح شد . احمدی نژاد ستاره دار شدن دانشجویان را به دوران معین دانستند . جالب اینکه مواردی را برای ستاره دار شدن مطرح نمودند که با آنچه در دوره احمدی نژاد به عنوان ستاره دار شدن مطرح می شود تفاوت اساسی دارد . خود ایشان گفتند که در دوره معین موارد ستاره دار شدن به مسائل نقص پرونده و بی انضباطی دانشجو مربوط بوده است . اما آنچه امروزه به عنوان ستاره دار شدن بین دانشجویان مطرح می شود  بیانگر برخوردهای سیاسی هست نه انضباطی .

6 – احمدی نژاد کل دوره انقلاب و مدیریت های آن را زیر سوال برد . این در حالی است که تا 20 سال پیش حضرت امام حضور داشتند  وشاهد مدیریت دولتهای زمان خود بودند و حتی از موسوی حمایت کردند و بعد از آن هم آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر بر کار دولتها ناظر بودند این در حالی است که این دوشخصیت اگر جایی مشکل وجود داشت حتما هشدار لازم را می دادند . در واقع احمدی نژاد برای رسیدن به هدف خود می خواهد هر کس و هر چیزی را  نادیده بگیرد . گویا این بیست و چهارسال هیچ کار کرد مثبتی نبوده و فقط همین چهار سال است که همه کارهای مثبت وخوب انجام شده است .

به نظرم این مناظره باعث شد تا موسوی بتواند جایگاه خود را در بین مردم محکمتر کند .

Advertisements

Entry filed under: عمومی.

آیاقانون مدیریت خدمات کشوری باعث افزایش حقوق کارمندان شد؟ همایش بزرگ حامیان موسوی در آزادی

33 دیدگاه Add your own

 • 1. محمد  |  ژوئن 4, 2009 در 9:52 ق.ظ.

  خدا راشکر که مناظره زود تمام شد وگرنه احمدی نزاد چند تا پرونده برای امام و رهبری هم جور می کردند .وای از عطش قدرت.

  پاسخ
 • 2. f  |  ژوئن 4, 2009 در 11:14 ق.ظ.

  چی نوشتی؟
  موسوی آروم بود؟
  اون که همش چیز چیز میکرد
  به تته پته افتاده بود

  پاسخ
 • 3. نیما  |  ژوئن 4, 2009 در 1:27 ب.ظ.

  با نظرات شما موافقم.
  احمدی نژاد با صحبت‎هاش همه چیز رو به نفع میرحسین تغییر داد.

  پاسخ
 • 4. mahdi  |  ژوئن 4, 2009 در 1:41 ب.ظ.

  حسین حسین شعار ماست میرحسین افتخار ماست

  پاسخ
 • 5. علی  |  ژوئن 4, 2009 در 2:28 ب.ظ.

  احمدی نژاد همچون انسانهای ضعیف که در هنگام غرق شدن به
  هر چیزی چنگ می زند و این موضوع باعث کاهش آرای وی شده است به طوری که حتی طرفداران وی هم نیز از او نا امید شدن ( البته طرفداران روشن فکرش نه مردمی که بادی به هر جهت هستند)
  همچون شما..

  پاسخ
 • 6. m  |  ژوئن 4, 2009 در 2:51 ب.ظ.

  salam . ahmadinejad be malakote ala peivast , mosavi az goud bironesh kard , ahmadinejad neshane yek adame bi mohtava va farafekan hast .

  پاسخ
 • 7. yeenghelabi  |  ژوئن 4, 2009 در 3:24 ب.ظ.

  با سلام
  دوستانی که از «چیز چیز» موسوی ایراد می‌گیرند ، بهتر است بدانند که در برنامه‌های ضبط شده و پخش شده از موسوی همین کلام بارها تکرار شده است و این نشان ترس یا اضطراب نیست بلکه تکه کلام موسوی است .
  اما ادب حکم نمی‌کند که ما این اشکال را به تمسخر بگیریم.
  یا علی

  پاسخ
 • 8. زهرا  |  ژوئن 4, 2009 در 8:05 ب.ظ.

  مدرک گرفتن از دانشگاه آزاد جرم نیست بدون کنکور دانشجو شدن مشکل داره جناب.
  راستی یه پیشنهاد واسه موسوی و هواداراش ،‌ اگه بلا به دور موسوی رییس جمهور شد یه مترجم هم براش استخدام کنید تا کلمه ی «چیز» را تو هر جمله واسه ملت ترجمه کنه. ما که آخر نفهمیدیم چیز یعنی چی !!!!!!!!!!!

  پاسخ
 • 9. MOHAMMAD  |  ژوئن 4, 2009 در 8:11 ب.ظ.

  من طرفدار سبز پوشانم

  پاسخ
 • 10. يك ايراني  |  ژوئن 4, 2009 در 11:30 ب.ظ.

  طرفدارهاي آقاي احمدي نژاد كه همش دوست دارن ايشون رو فردي نترس جلوه بدن واقعا» جاي تاسف براي اينها وجود داره اگه واقعا» اين چيزها بود چرا قبل از اين نگفتن ، گذاشتن براي انتخابات خوب با اين كارها كاري كردن كه كساني كه سالهاست راي نميدن بر ضد ايشون عمل كنن ان شاالله به اميد پيروزي يك نفر از نامزدهاي انتخاباتي به جز دكتر محمود احمدي نژاد.

  پاسخ
 • 11. مجید  |  ژوئن 5, 2009 در 1:24 ق.ظ.

  همه ملت ایران متاسف هستند که کشور خودرا به دست فردی به بی سیاستی و بی ادبی احمدی نژاد داده اند

  پاسخ
 • 12. ماندانا  |  ژوئن 5, 2009 در 2:42 ق.ظ.

  چقدر واقعن مشخص شد چجور افرادی طرفدار احمدی نژاد اند…به شما ادب یاد ندادند؟ فقط یک چیز یاد گرفتید؟ موسوی اگر چیز چیز می کرد به قول شما! و تند حرف می زد برای این بود که می دونست بر خلاف مراد شما! رویس جمهور نیست و وقتی وقتش تموم بشه کسی بهش یک ثانیه هم وقت اضافه نمی ده.احمدی نژاد هر بار می گفت دو جمله دیگر بگم و کلی حرف می زد.موسوی مجبور بود در همون وقت تائین شده جواب حرفهای احمدی نژاد رو بده و زمان کم نیاره.بنابراین طبیعی بود که تند صحبت کنه و بعضی جاها تپق بزنه! و در ضمن این رئیس جمهور محبوب شما اگر همون قدر که جدیت داشت و کنکاش در مسائل خصوصی دیگران وقتش رو صرف اوضاع داخلی ممکلت می کرد العان جزو کشورهای برتر جهان بودیم!

  پاسخ
 • 13. رضا  |  ژوئن 5, 2009 در 11:41 ق.ظ.

  به قول شاعر
  هر کاری که با نام خدا شروع نشود ابتر وناقص است

  ایا میدانید اقای میر حسین در شروع مناظره بسم الله نگفته

  پس میر حسین موسوی و تمامی برنامه هاش ابتر است

  پاسخ
 • 14. رضا  |  ژوئن 5, 2009 در 11:43 ق.ظ.

  یکی از جملات و شعارهای انتخاباتی آقای موسوی این است که « چون برای نظام و کشور احساس خطر می کنم وارد عرصه انتخابات شده ام» پس آقای مهندس و حامیان محترم ایشان لطفاً به سوالات دانشجویان آزاد اندیش جواب دهید :

  ۱- مگر چه اتفاقی افتاده است که احساس خطر کرده و وارد عرصه انتخابات شده اید؟
  ۲- آیا زمانی که ضریب شکاف طبقاتی در دولت سازندگی و دولت شما بیش از همه دولت ها بود احساس خطر کردید یا نه ؟
  ۳- چگونه زمانی که در دولت سازندگی و اصلاحات تورم خانمان سوز ۴۸ درصدی بر عرصه اقتصادی کشور سایه افکنده بود احساس خطر نکردید؟
  ۴- لطفاً جواب دهید! زمانی که امثال رامین جهانبگلو در دانشگاه تورنتوی کانادا آموزش براندازی نرم می دیدند شما کجا بودید؟
  ۵- آقای مهندس! چرا در حادثه ی شبه کودتای ۱۸ تیرماه و کوی دانشگاه و آن همه تلاش اپوزیسیون جهت تشنج آفرینی، برای نظام دلسوزی نکردید؟
  ۶- چرا زمانی که ۳ مثلث شوم اصلاحات (۱- نهاد گفتگوی تمدن ها ۲- خانه هنرمندان ۳- دفتر پژوهش های فرهنگی) محل عوامل اشرف پهلوی و بنیاد صهیونیستی سوروس جهت تحقیق و پژوهش با پول بیت المال برای براندازی نرم این نظام احساس خطر نکردید؟
  ۷- چرا زمانی که محرومان و مستضعفان جامعه از طرف حضرات دوم خردادی به لشکر قابلمه به دست ها ملقب شدند برای آن ها اظهار دلسوزی نکردید؟
  ۸- جواب دهید زمانی که افرادی مثل آگنش هلر، آدام میچنیک، ژانت آفاری و … در دانشگاه تهران امام راحل (ره) را توالیتر خطاب کردند شما کجا بودید تا احساس خطر کنید؟
  ۹- در مناظره رامین جهانبگلو با علیرضا علوی تبار که در حضور یک روزنامه نگار دانمارکی بر گزار شد و ویژگی اصلاحات، قبول همجنس بازی و اقلیت بهائیت معرفی شد چرا احساس خطر نکردید؟
  ۱۰- چرا زمان کاهش ۲۰ درصدی بودجه وزارت دفاع و نیروهای مسلح و کاهش فعالیت های امنیتی خارج از کشور وزارت اطلاعات در زمان دولت های هفتم و هشتم و در آن بهبوهه تهدیدها و جنگ سرد آمریکا احساس خطر نکردید؟
  ۱۱- در افتضاح شعار تنش زدایی و مسئله دریای خزر و جزایر جنوبی و منابع گازی پارس جنوبی شما کجا بودید؟
  ۱۲- چرا زمانی که ۱۳۵ نماینده مجلس ششم با وقاحت تمام نامه ای قهرآمیز و ضد ملی با ادبیاتی خشن و رویکردی ستیزه جویانه به مقام معظم رهبری نوشتند و ایشان را به جهت ایجاد رابطه با آمریکا به خوردن جام زهر دعوت کردند احساس خطر نکردید؟
  ۱۳- چرا به هنگام حضور برخی سران دوم خرداد در کنفرانس ننگین برلین و رقص و پایکوبی و همصدایی با سلطنت طلبان احساس خطر نکردید؟
  ۱۴- چرا در زمان ماجراهای غم انگیز مجلس ششم و تحصن نمایندگان اپوزیسیون آن و طرح استعفای دسته جمعی برای ضربه زدن به نظام احساس خطر نکردید؟
  ۱۵- آقای نخست وزیر زمان جنگ! چرا به قول حضرت امام (ره) در نامه شان خطاب به شما زمانی که فرزندان این مرز و بوم به خاک و خون کشیده می شدند احساس خطر نکرده و استعفا دادید؟
  ۱۶- جواب دهید! زمانی که یاد و نام شهدا و حماسه دفاع مقدس از نظر عالیجنابان دوم خرداد ترویج خشونت بود احساس خطر نکردید؟
  ۱۷- زمانی که نشریات زنجیره ای کارناوالیست و شارلاتانیزم مطبوعاتی به راه انداخته و از شبهه افکنی ها در مسائل دینی و اهانت به پیامبر و ائمه گر فته تا تبدیل شدن به محلی برای جولان سایت های ضد انقلاب و پایگاه ناتوی فرهنگی بودند و همه همتشان را صرف بدبین کردن نظام در دید مردم می کردند چرا احساس خطر نکردید؟
  ۱۸- آقای مهندس! چر ا به هنگام نامگذاری آقای خاتمی به مارتین لوتر و گاندی ایران و تشکیل حلقه کیان و آگورا جهت ضربه زدن به نظام و ستایش سکولاریست و پلورالیزم توسط عوامل این حلقه ها احساس خطر نکردید؟
  ۱۹- جواب دهید زمان پلمپ تأسیسا ت هسته ای بخصوص پلمپ تحقیقاتی دانشمندان ایرانی، کجا بودید که احساس خطر کنید؟
  ۲۰- در سوق دادن جامعه به سوی جامعه ماسونی و مالینفسکی و اسپینوزایی و دمیدن روح هگل در پیکره جامعه با روش عملیات کابالایی توسط دوم خردادی ها، کجا بودید تا احساس خطر کنید؟

  پاسخ
  • 15. kian1  |  ژوئن 5, 2009 در 10:08 ب.ظ.

   این دوست عزیز با صداقت تمام با بیش از هشت اسم متفاوت کامنت گذاشتند واز آنجایی که مهمترین کامنت ایشان همین است منتشر شد . کامنت های مهران(دو بار ) ، آریا( دو بار) ، رضا( سه بار ) و حمید رضا که منتشر شده همه از یک شخص هستند که طرفدار آقای احمدی نژاد هستند . این دوست در نهایت راستی و صداقت تمام با چند اسم متفاوت کامنت گذاشتند . نتیجه گیری ازاین کار زشت را به عهده شما می گذارم .

   پاسخ
 • 16. مهران  |  ژوئن 5, 2009 در 11:45 ق.ظ.

  خیلی از کسانی که بالا اظهارنظر کرداند خیلی تعصبی بوده و به درستی دلیل نیاورده اند اما فقط به اینفکر کنید چرا تمام کسانی که با هم اختلاف داشتند به یک باره متحد شده و از اشتباهات همدیگر گذشتند؟

  پاسخ
 • 17. رضا  |  ژوئن 5, 2009 در 11:47 ق.ظ.

  به قول شاعرگفتنی:
  هر کاری که با نام خدا شروع نشود ابتر وناقص است

  ایا میدانید اقای میر حسین در شروع مناظره بسم الله نگفته

  پس میر حسین موسوی و تمامی برنامه هاش ابتر است

  پاسخ
 • 18. merman  |  ژوئن 5, 2009 در 11:54 ق.ظ.

  آقا این رئیس جمهورتون (همین موسوی که دفاع میکنی ازش) خیلی «چیزه» ها!!!!!!

  پاسخ
 • 19. اریا  |  ژوئن 5, 2009 در 12:00 ب.ظ.

  درود بر مردبزرگ تاریخ که حرفهای ناگفته دل مردم ایران را دیشب به زبان آورد.
  درود و درود و درود .رای ایرانی متفکر احمدی نزاد

  پاسخ
 • 20. اریا  |  ژوئن 5, 2009 در 12:01 ب.ظ.

  آزادی اندیشه با چیز چیزی نمیشه

  در مناظره دیشب فقط۳۵ بار موسوی فقط از کلمه ” چیز ” استفاده کرد

  اینم شد کاندید

  پاسخ
 • 21. حمید رضا  |  ژوئن 5, 2009 در 12:02 ب.ظ.

  اقای موسوی شما چطوری با این (چیز)هات میخوای کشور رو اداره کنی؟چطور میخوای مقابل ابرقدرتها بایستید؟؟؟؟نکنه میخوای کشور رو ۲دستی تحویل بیگانه بدید یعنی همون کاری که سال۶۸کردین؟شما حتی تحمل شنیدن جواب سوالهای خودت هم نداشتید؟شماعادت به فیلم بازی کردن دارین؟مرد باش کنار برو و این قدر تو فکر نجات اسلام وانقلاب نباش؟

  پاسخ
 • 22. مریم  |  ژوئن 5, 2009 در 12:21 ب.ظ.

  بالاخره یکی پیدا شد که با مافیای قدرت و ثروت در بیفته و آنها را رسوا کنه .آفرین بر شجاعت این مرد بزرگ .

  پاسخ
 • 23. reza  |  ژوئن 7, 2009 در 6:39 ب.ظ.

  موسوی همان بنی سدر دوم است مراقب باشیم
  یاعلی

  پاسخ
  • 24. ابوالفضل  |  ژوئن 8, 2009 در 2:08 ق.ظ.

   شما هم همان خوارج دوم هستيد

   پاسخ
 • 25. بهنام  |  ژوئن 8, 2009 در 1:18 ق.ظ.

  این دروغگوی بزرگ (احمدی نژاد) رو انتخواب نکنید که بخاطر رای به هر دری میزته. اینم سایت بانک مرکزی که آمار تورم توش هست:
  http://www.cbi.ir/simplelist/3484.aspx

  در ضمن همه میدونن این کسایی که ایشون نام برد از نزدیکای خود ایشون هستند نه جناح دوم خرداد. در ضمن نام بردن از افراد و پرونده سازی درست قبل از انتخابات برای رای آوردن هم واقعا شرم آوره.

  پاسخ
 • 26. ابوالفضل  |  ژوئن 8, 2009 در 2:13 ق.ظ.

  موسوي تا جان داريم هستيم .
  نشان سبز موسوي بيان آن است كه با كمك اهل بيت مي خواهيم ايراني در شأن و منزلت ايراني بسازيم

  پاسخ
 • 27. فخرالدين  |  ژوئن 8, 2009 در 10:47 ق.ظ.

  ادب مرد به ز دولت او

  پاسخ
 • 28. علي حيدرين  |  ژوئن 8, 2009 در 12:32 ب.ظ.

  ميددانم كه در سايت نمگذارييد ولي شماكه دروغ نميگويي وروايت ازامام صادق (ع) ميگويي دردولت اضافه حقوق ساليانه كاركنان درچه زمان ميدادي كارمند سي وهشت نفت هستم ازسال 80فيشهاي حقوقم بررسي كردم هميشه بين تيرومرداد پرداخت ميشده يا ناآگاهي يا بينواي مقام در مقابل مدرك خانمت هم سكوت كرده ايي وقتي به تعدادي از هوادارانت نگاه مكنم از خودم شرم ميكنم درحالي كه ترا زمان نخست وزيريت دو ست داشتم حال جولان ضد انقلاب-بهاييان
  بدكارها وكساني كه ميخواهند سر به تن انقلاب نباشدبه واضح ميبنم

  پاسخ
 • 29. بهراد  |  ژوئن 9, 2009 در 2:54 ق.ظ.

  چند کلام با طرف داران احمدی نژاد !!!

  من با کسی سر جنگ ندارم و همه ی ایرانیان را دوست دارم ولی دوستان من در هر وجه و هر مقام و هر منزلتی که هستید کمی تامل کنین .

  درگیر یک برنامه ی عجولانه ی انتخاباتی نشین . رییس جمهور با اداعا و افشا گری های تبلیقاتی خودش داره دنبال رای می گرده . این ها همه بازیه . یه بازی کثیف . یادتونه چهار سال پیش با جنگی که میان خودش و هاشمی راه انداخت چطور رای جمع کرد . حالا داره یک انسان دیگه رو وسط می کشه . چنین آدمی اگه نکته ی قابل بیانی از میرحسین داشت مطمئن باشید که صبر نمی کرد یا مراعات سرش نمی شد . با چسبوندن این آدم به کسایی که مردم ازشون نفرت دارند ( البته قشری از مردم که صرفا پی بحث های عجولانه ی سیاسی میرند ) داره رای گدایی می کنه . روشن تر نگاه کنید ! چرا حالا باید اسم اونا رو ببره ؟ چرا نزدیک انتخابات باید حقوق ها زیاد بشن ؟ چرا نمایش افتتحاح های بی شمار صنایع باید تو همین اواخر و دمدمای انتخابات باشه ؟ چرا توی ایرانی هیچ کشوری نمی تونی بری و حتی گردش کنی . چرا همه ی این اتفاق ها تو همین تب و تاب انتخابات افتاده ؟ آخه پسر فلانی و فلان کسک به موسوی چه ربطی داره که کور کورانه دنبال طناب دکترتون راه افتادید ؟ دلتون خوشه که این آدم جرات کرده اسم اونا رو ببره ؟ چرا حالا ؟ چرا در مقابل کسی که هیچ ربطی به این داستان ها نداره باید مقرضانه افشا گری کنه . این خوبه ولی این جور کارا باید به سمت اصلاح باشه نه تبلیغ و ریاکاری برای کسب قدرت . آگاه باشید که این مرد توانایی اداره کشوری مثل ایران که همیشه در بطنش پر از مشکل و تنشه رو نداره . شاید اگه یه خورده عجولانه جوگیر نشید خودتون بهتر از من متوجه می شین که این داستان ها از کجا آب می خوره . اگه متن من رو خوندید و حوصله کردید و در نهایت لطف کمی به عرائضم تامل کردید خیلی ممنونم . حالا بعد از سی سال که شناسنامه ام سفیده و هیچ مهری نداره این بار با کمال میل مهر سبز موسوی رو توش می زنم تا به همه بگم ما میفهمیم حتی اگر تا حالا ساکت بودیم . بازم ممنون

  پاسخ
  • 30. طرفدار سبز  |  ژوئن 9, 2009 در 4:59 ب.ظ.

   احسنت به اين استدلال . من هم مثل شما فقط اين بار ميخام برم به سبز راي بدهم. پيروز باشيد

   پاسخ
 • 31. طرفدار سبز  |  ژوئن 9, 2009 در 4:54 ب.ظ.

  چيز تکيه کلام موسويه ما به مردي راي مي دهيم که چيز مي‌گويد اما دروغ نمي گويد. دروغ مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــمنوع
  کساني که به احمدي نژاد راي مي دهند يا عوام هستند يا کساني هستند که مرفه بي درد هستن و سرشون تو آخور احمدي نژاده. واقعا دريغ است ايران که ويران شود ، کنام پلنگان و شيران شود. حيف از اين مملکت که بديم دست يه آدم بي ادب و درغگو (احمدي) که هميشه با پوزخندهاش به آدما توهين ميکنه .

  پاسخ
 • 32. فرناز  |  ژوئن 11, 2009 در 12:43 ق.ظ.

  اول میخوام از تمام کسانی که توانایی تشخیص دروغ از صداقت رو دارن تشکر کنم.گویا خیلیا تو این جامعه زندگی نمیکنندشما واقعا متوجه نمیشی که این مردک برای جمع آوری چند رای بیشتر چه دروغ ها که نگفته؟چه کار ها که نکرده؟چرا همه فعالیت های(نکردش)شب انتخابات نشون داده شد؟اولین حرکت قطار اصفهان شیراز کی حرکت کرد؟اصلا بهره برداری شده یا نه؟

  پاسخ
 • 33. smm  |  ژوئیه 9, 2011 در 1:38 ب.ظ.

  خیلی نظرات طولانی بود لطفا کوتاه تر نظر بدین آدم وقت کنه بخونه

  پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تقویم میلادی

ژوئن 2009
د س چ پ ج ش ی
« مهٔ   اوت »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

بایگانی

RSS مطالب به روز شده وبلاگها

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

بیشترین کلیک شده‌ها

 • هیچکدام

صفحه‌ها

 • 31,312 بار

web tracker

برای مشترک شدن در این وب‌نوشت از راه رایانامه و دریافت آگاه‌سازی درباره‌ی نوشته‌های تازه، رایانشانی خود را وارد نمایید.

به 291 مشترک دیگر بپیوندید


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: